Czym jest hotel SPA?

Czym jest hotel SPA?

Ewolucja branży hotelarskiej przeszła wiele etapów. Od prostego pokoju z łóżkiem z minimalnymi udogodnieniami po luksusowe apartamenty. Na obecnym etapie rozwoju rynku hotelowego, w celu utrzymania konkurencyjności obiektu, istnieje potrzeba rozszerzenia zakresu usług dla gości nie tylko poprzez korzystanie z branży hotelarsko-rozrywkowej, ale także poprzez wprowadzenie ogólnego kompleksu zdrowotnego. Tym właśnie jest hotel SPA w górach.

Cechy hoteli SPA

Dzisiaj połączenie działalności hotelarskiej z branżą urody i zdrowia jest dość popularne, w wyniku czego powstają takie miejsca jak hotel SPA w Beskidach. Cechą tego rodzaju hotelu jest szeroki zakres usług w zakresie odnowy biologicznej, relaksu i opieki zdrowotnej. Do dyspozycji gości jest sauna, masaż, aromaterapia, joga, błoto lecznicze, porady dietetyczne, baseny, sesje obierania, sale fitness, programy odmładzające i oczyszczające ciało i wiele więcej. Najlepsze SPA w Polsce muszą spełniać międzynarodowe standardy.

Dziś SPA jest tak samo ważne dla hotelu, jak wygodny pokój i odpowiednia klasa restauracji. Wynika to z faktu, że obecność centrum SPA ma ogromne znaczenie dla rozwoju całego kompleksu hotelowego i daje dodatkową przewagę konkurencyjną, która z kolei przyciąga klientów i zapewnia wzrost całkowitego dochodu hotelu.

Wymagania dotyczące SPA

Hotel SPA w górach z basenem to nieco inny model hotelu. Różnią się one znacznie od podobnych wymagań dotyczących miejskich salonów kosmetycznych. Dla domowych firm typowe spa-salony w hotelu obejmują basen z częścią relaksacyjną, saunę i łaźnię parową z prysznicami, siłownię i salon kosmetyczny.

Najważniejszym elementem hotelowej strefy spa jest „wewnętrzna aura”. Co w dużej mierze zależy od decyzji dotyczących aranżacji wnętrz. W hotelach SPA obecnie nie ma trwałych i dominujących stylów w projektowaniu i architekturze. Wskazano tylko główne kierunki stylistyczne.