Wybielanie zębów - obalamy popularne mity

Wybielanie zębów – obalamy popularne mity

Choć rośnie popularność, jaką cieszy się profesjonalne wybielanie zębów Warszawa, nasza wiedza na temat tego zabiegu pozostawia wiele do życzenia. Warto więc rozprawić się z tymi mitami, które pojawiają się najczęściej. Z pewnością pomoże to w realistycznym spojrzeniu na możliwości poszczególnych metod.

Czy wybielanie zębów jest dla każdego?

Wiele osób decydujących się na wybielanie zębów Warszawa wprowadza stomatologów w niemałą konsternację swoim podejściem do tego zabiegu. Osoby te często trwają w przekonaniu, że wybielanie zębów jest nie tylko banalnie proste, ale i spektakularnie skuteczne. Niestety ani jedno, ani drugie przeświadczenie nie jest prawdziwe.

Wybielanie zębów to zabieg, w przypadku którego istnieją przeciwwskazania. Nie można wybielać ich dzieciom, bo ich szkliwo jest zbyt wrażliwe na tak radykalne interwencje. Nie ma też mowy o wybielaniu zębów obciążonych chorobami. Jeśli zmagamy się z nadwrażliwością albo krwawieniem dziąseł, wybielanie zębów Ursynów może mieć miejsce dopiero po uporaniu się z tymi dolegliwościami.

Czy wybielanie zębów jest trwałe?

Decydując się na wybielanie zębów Mokotów należy pogodzić się z tym, że jeden zabieg z pewnością nie będzie gwarancją pięknego uśmiechu utrzymującego się aż do końca życia. Owszem, wykonując zabieg w gabinecie stomatologicznym mamy prawo liczyć na to, że jego trwałość będzie dłuższa niż w przypadku tak zwanych metod domowych.

Nie ma jednak mowy o tym, że na zębach już nigdy nie pojawią się przebarwienia. Na szczęście, okres, w którym nie musimy się nimi przejmować, staje się coraz dłuższy. Dentyści wspominają o nawet pięciu latach przerwy między zabiegami. Przypominają jednak, że po zabiegu nie należy powracać do niekorzystnych dla nich nawyków takich, jak choćby nadmierne picie kawy i wina.