Pizzeria we Wrocławiu: jaką pizzę zjemy?

Pizzeria we Wrocławiu: jaką pizzę zjemy?

Wywodząca się z tradycyjnej kuchni włoskiej pizza jest potrawą, którą kocha cały świat. Należy ona również do dań uwielbianych przez Polaków. Nic więc dziwnego, że w każdym mieście działają pizzerie, wciąż też otwierane są nowe. Zjedzenie pizza Wrocław nie jest żadnym problemem.

Co warto wiedzieć o pizzy?

Lokali, które oferują pizza Wrocław jest mnóstwo. Jedne z nich są zawsze pełne gości, inne świecą pustkami. Wynika to z pewnością z faktu, iż nie wszystkie oferują naprawdę smaczną, bardzo przypominającą w smaku włoską pizzę. Pizza jest daniem, które można przygotować z bardzo różnymi dodatkami, zdarza się jednak, że kulinarne fantazje kucharza idą zbyt daleko. Pizza Wrocław to między innymi możliwość zamówienia najbardziej klasycznej, znanej na całym świecie pizzy Margherita. To danie, które śmiało można nazwać kultowym. Margherita powstała na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Jest daniem bardzo skromnym i prostym, ale jednocześnie bardzo wyrafinowanym w smaku. W pizzeriach, które poważnie traktują swoich klientów pizza Margherita zawsze umieszczana jest w menu na pierwszej pozycji.

Jaki jest sekret dobrej pizzy?

Przede wszystkim tkwi on w jakości składników: im są one wyższej jakości, tym smak pizzy jest lepszy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia rodzaju mąki, z której przygotowywane jest ciasto. W dobrych pizzeriach bardzo często do wypiek pizzy mąkę sprowadza się z Włoch. Nie można zapomnieć również o umiejętnościach pizzermana. Idealna pizza zbliżona do włoskiej pieczona jest w piecu opalanym drewnem.