Dywaniki samochodowe: gumowe czy welurowe?

Dywaniki samochodowe: gumowe czy welurowe?

Na wyposażeniu każdego praktycznie samochodu osobowego znajdują się gumowe lub tekstylne dywaniki. Osoby, które kupują je po raz pierwszy zastanawiają się, które dywaniki samochodowe są lepsze. Przyjrzyjmy się, jakie zalety mają zarówno te gumowe, jak i tekstylne. 

Dywaniki dedykowane do Volkswagena Sharan 

Wybór nowych dywaników powinien być uzależniony od aktualnych warunków pogodowych. Ale oprócz tego kupując nowe dywaniki należy kierować się marką i modelem auta. Najlepsi producenci tych akcesoriów oferują dywaniki dedykowane poszczególnym markom; wśród nich są więc także dywaniki Sharan. Dywaniki Sharan mają rozmiary idealnie dopasowane do wielkości samochodu. Poza tym dywaniki Sharan zostały dopasowane do systemów mocowania, które stosowane są w samochodach marki Volkswagen; dzięki temu dywaniki pozostają na swoim miejscu przez cały czas. 

Jakie dywaniki kupić: gumowe czy welurowe?

Dywaniki ułatwiają utrzymanie czystości we wnętrzu auta. Są szczególnie przydatne w okresie zimowym, gdy do środka wnosimy śnieg. Na tę porę roku najlepiej sprawdzają się dywaniki gumowe. Kupując ten rodzaj dywaników warto wybrać te dedykowane do danego modelu auta. Oryginalne dywaniki są trochę droższe od zamienników, ale guma użyta do ich produkcji jest wysokiej jakości. Dzięki temu dywaniki są nie tylko bardziej trwałe, ale przede wszystkim nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu gumy. Gumowe dywaniki samochodowe latem zamieniane są na tekstylne. Ich zaletą są między innymi duże walory estetyczne.