Jaki żyrandol do salonu?

Jaki żyrandol do salonu?

Właściwie dobrane oświetlenie wpłynie na nastrój domowników i gości oraz podkreśli urodę wnętrza. Urządzając dom, oświetleniu warto poświęcić możliwie dużo uwagi.

Oświetlenie do pokoju dziennego

Salon czy pokój dzienny to miejsce, w którym potrzebujemy kilku źródeł światła. Najważniejsze z nich to oświetlenie sufitowe, które równomiernie rozświetla całe wnętrze. W roli najlepiej sprawdzają się żyrandole. W sklepach jest bardzo duży wybór tych źródeł oświetlenia, są wśród nich również żyrandole do salonu. Są one produkowane z różnych materiałów, mają różną formę i styl. Jeśli pokój jest nie za duży, wystarczy jeden żyrandole, ale do dużego pomieszczenia potrzebne będą aż dwa. Wybierając żyrandole do salonu warto zastanowić się nad ich stylem biorąc pod uwagę oczywiście styl salonu. Do wnętrz w stylu klasycznym warto wybierać żyrandole do salonu kryształowe albo takie, w których mosiądz bądź imitująca brąz stal zostały połączone z kryształkami. Żyrandole o geometrycznych lub nieregularnych kształtach będą ozdobą salonu w stylu nowoczesnym.

Co jeszcze warto wiedzieć o żyrandolach?

Żyrandole zaprojektowane specjalnie do salonu to najczęściej modele wieloramienne. W takich żyrandolach punktów oświetleniowych jest minimum 3. Wybierając żyrandol do salonu zwróćmy uwagę na metraż naszego salonu. W niezbyt dużym salonie ciężki, wieloramienny żyrandol z kilkunastoma punktami oświetleniowymi będzie owszem robił duże wrażenie na gościach, ale będzie też bardzo mocno przytłaczał. W takim salonie nikt nie będzie czuł się dobrze.