Wynajem samochodu: co musisz wiedzieć?

Wynajem samochodu: co musisz wiedzieć?

Dziś każdy kierowca może skorzystać z usług, jakie zapewnia wypożyczalnia samochodów Kraków. Takie usługi są bardzo poszukiwane, ponieważ zapewniają niezależność od transportu publicznego i pomagają znacznie zaoszczędzić na taksówce. Wynajem samochodu Kraków to idealne rozwiązanie, kiedy potrzebny jest ci samochód na różne okazje, wycieczki, wyjazdy do pracy, rodzinne wakacje, podróże służbowe do innego miasta lub jazdę próbną. Jednak przed podpisaniem umowy na wynajem aut Kraków i prowadzeniem wynajętego pojazdu ważne jest, aby zrozumieć wszystkie zawiłości usługi.

Warunki wynajmu samochodu w Krakowie

Uważa się, że po otrzymaniu kluczy do samochodu najemca może z nim zrobić wszystko. W rzeczywistości istnieje wiele zasad i ograniczeń dla klientów firm wynajmujących. Co musisz wiedzieć, podpisując umowę najmu samochodu:

  • koszt usługi zależy od wybranego modelu, klasy;
  • Możesz podpisać umowę na dowolny dogodny okres (od jednego dnia do kilku miesięcy);
  • umowa przewiduje dzienny limit przebiegu (jeśli planujesz więcej prowadzić – zamów samochód z nieograniczoną taryfą);
  • musisz zwrócić samochód w odpowiednim czasie (z opóźnieniem wynoszącym 2 godziny lub więcej, będziesz musiał zapłacić dodatkowy dzień wynajmu);
  • płatne usługi parkowania i koszty paliwa nie są wliczone w cenę, jaką oferuje wynajem aut Kraków.

Sam musisz zapłacić grzywny za niewłaściwe parkowanie lub naruszenie zasad. Ich zwrot zależy wyłącznie od najemcy, dlatego zalecamy, abyś był kierowcą przestrzegającym prawa i starannym.

Ubezpieczenie samochodu

Jeszcze jedna wskazówka: przeczytaj warunki ubezpieczenia. Przestrzegając umowy, w przypadku kradzieży lub uszkodzenia samochodu klienci ryzykują jedynie depozytem. Jeśli wypożyczony samochód uległ zniszczeniu w wyniku wypadku z powodu winy innego uczestnika ruchu, pieniądze nie są pobierane. Jednak jeśli podarowałeś samochód osobie nieupoważnionej lub upiłeś się za kierownicą, ubezpieczenie i odpowiedzialność spadnie na najemcę, a sam wynajem aut Kraków okaże się bardzo drogi.