Wybierz płytki elewacyjne jako eleganckie wykończenie domu

Wybierz płytki elewacyjne jako eleganckie wykończenie domu

Kiedy budujemy dom już nie tylko zastanawiamy się jak wykończyć wnętrza, jak urządzić kuchnię czy salon, ale również czym wykończyć elewacje zewnętrzną domu. Wykończenie ścian zewnętrznych domu to przede wszystkim odpowiednia prezencja na zewnątrz, ale również ochrona przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Wybierając cerrad płytki, nie tylko stawiamy na elegancję, ale również zabezpieczamy dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, a także zapewniamy właściwy przepływ ciepła pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną częścią budynku.

Płytki elewacyjne i ich waga

Decydując się na płytki gres cerrad, z pewnością stawiamy na wysoką jakość materiału, który będzie elegancko się prezentował, ale również chronił budynek przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki wadze całość elewacji będzie lżejsza, albowiem płytki elewacyjne cerrad są cienkie, mają zwykle grubość od 9 do 20 milimetrów. Dzięki temu możemy je położyć zarówno na elewacji jak i na podmurówce, nie obciążając znacznie ścian i dodając całości elewacji wyjątkowej elegancji.

Rodzaje płytek elewacyjnych

Na rynku można wyróżnić kilka rodzajów płytek elewacyjnych, są to płytki elewacyjne z kamienia naturalnego, płytki elewacyjne klinkier cerrad, płytki betonowe, gresowe oraz silikatowe. Każdy z rodzajów jest wykonany z innego materiału, a jednym z najtrwalszych jest znany wszystkim klinkier, który dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze ma wyjątkowo dużą wytrzymałość, także na zewnątrz.

Dlatego stosując na elewacjach płytki klinkierowe, możemy ten sam motyw zastosować także w domu, jeżeli chcemy zachować ciągłość wzoru i ogólnego zarysu. Można śmiało powiedzieć że płytki klinkierowe są najczęściej wybierane przez klientów decydujących się na elewacje z płytek.