Warunki wynajmu auta w Krakowie

Warunki wynajmu auta w Krakowie

Dziś wypożyczalnia samochodów Kraków dostępna jest dla każdego. Samochód możemy wynająć na dowolny okres, na rodzinne wakacje, na spotkanie partnera biznesowego. Jest to nie tylko wygodne, ale często ekonomiczne rozwiązanie.

Ubezpieczenie wynajmowane samochodu

Pierwszą rzeczą, którą potencjalny najemca musi wiedzieć, jest to, że ceny wynajmu są oferowane w zależności od dwóch głównych kategorii: klasy pojazdu i czasu, na jaki go potrzebujemy. Czasami wynajem aut Kraków jest związany z koniecznością wpłacenia depozytu. Niektóre firmy mogą, oprócz standardowego depozytu zabezpieczającego, po prostu zaoferować klientowi dodatkowe ubezpieczenie.

Wyjdzie taniej, ale jednocześnie depozyt pozostanie nienaruszony we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem kradzieży lub całkowitego zniszczenia samochodu. Jednak bez względu na to, co powiesz w wypożyczalni, nie jest to jeszcze warunkiem przy wynajmie samochodu. Warto pamiętać, że zapłata za ubezpieczenie, w przeciwieństwie do zastawu, nie zostanie Ci zwrócona – nawet jeśli zwrócisz samochód firmie w idealnym stanie.

Warunki wynajmu samochodu

Oprócz zabezpieczeń i ubezpieczeń w wypożyczalniach istnieje szereg warunków obowiązkowych, z których wiele może być dla klientów zaskoczeniem, jeśli chodzi o wynajem samochodu Kraków. Po pierwsze, jest to limit wiekowy. Prawie wszystkie firmy mają wymagania dotyczące wieku najemcy samochodu (co najmniej 21 lat) i minimalnego doświadczenia w prowadzeniu pojazdu (od dwóch lat). Niektóre firmy mają również zwiększone wymagania dotyczące wynajmu samochodu premium (doświadczenie co najmniej pięć lat i wiek 25+) oraz przy zakupie superasekuracji (doświadczenie trzy lata). Nie oznacza to jednak, że klienci są wykluczani bez patrzenia. Drugi kierowca musi spełniać te same wymagania, jeśli na przykład jadąc drogą, chcemy przekazać komuś prawo do prowadzenia samochodu.