Wade Wilson i skrajne emocje

Wade Wilson i skrajne emocje

Nie da się ukryć, że Deadpool taranem wjechał w dzisiejszą popkulturę i zagościł w niej na dobre. Jest on tym typem postaci, koło której nie da się przejść obojętnie. Przez jednych wzgardzony, przez drugich wynoszony na piedestały. Fani uwielbiający tę postać naszą koszulki Deadpoola, zbierają jego figurki i gadżety, zaś bardziej sceptyczne grono odbiorców nie rozumiem jego fenomenu.

Tak dwie skrajne postawy są reakcją na odważny, oryginalny scenariusz, okraszony dozą czarnego oraz ironicznego humoru. Co więc konkretnie takiego ma w sobie Deadpool, za co można go pokochać, albo znienawidzić? 

Język – nieprzebieranie w słowach 

Wulgaryzm tu, obraza tam, a to wszystko do oporu w jednym filmie. Zabawne? Nie dla wszystkich. Deadpool zaskarbił sobie sympatię dzięki charakterowi, nad którym nie da się zapanować. Odznacza się on nie tylko ironicznym podejściem do wszystkich sytuacji, które się mu przydarzają, ale i bezpośrednim, nieraz gwałtownym załatwianiem swoich spraw. Jedne osoby są tym zachwycone, inne zaś zrażone. Jest to więc nic innego jak kwestia gustu, o którym nie należy dyskutować. 

Brutalne sceny, z których widz się śmieje 

Nie da się ukryć, że Deadpool w swoim zachowaniu jest brutalny, podobnie jak występujące w filmie niektóre postaci. Każdą jednak scenę da się obrócić w krwawy żart, co też z wielką ochotą uczynili scenarzyści. Czy zabieg ten był strzałem w dziesiątkę? Liczne koszulki Deadpool, figurki i gadżety powinny być na to pytanie odpowiedzią. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie sceny nie są jednak odpowiednie dla każdego.