W czym i jak może pomóc terapia grupowa?

W czym i jak może pomóc terapia grupowa?

Terapia grupowa jest formą leczenia pacjentów w niewielkich grupach – są to spotkania osób, które zmagają się z takimi samymi lub podobnymi problemami. Przez to mogą się dla siebie okazać nieocenionym wsparciem. W ten sposób prowadzona jest na przykład psychoterapia młodzieży. Terapia grupowa dla młodzieży Warszawa prowadzona jest w profesjonalnym ośrodku. Co można osiągnąć dzięki niej?

Psychoterapia Warszawa Centrum – informacje o ofercie

Poradnia psychologiczna to miejsce, do którego mogą zgłaszać się wszyscy potrzebujący wsparcia i pomocy. Depresja, nerwice, bezsenność i zaburzenia snu, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia osobowości, uzależnienia, wady wymowy, zaburzenia mowy – to tylko niektóre problemy, z jakimi można zgłosić się do placówki. Psychoterapia Warszawa Centrum jest prowadzona przez profesjonalistów, a pacjentami mogą być osoby w każdym wieku.

W placówce pracuje terapeuta osób dorosłych, logopeda dla dorosłych Warszawa, psychoterapeuta młodzieży, a także psycholog i logopeda dziecięcy Warszawa.

Stolica jest wielkim miastem, w którym ludzie żyją często w stresie, napięciu. Co za tym idzie, coraz więcej osób potrzebuje wsparcia. Psychoterapia Warszawa prowadzona jest indywidualnie, w formie terapii grupowej, terapii małżeńskiej, par i rodzin

O psychoterapii grupowej

Psychoterapia grupowa prowadzona jest w grupach liczących od 7 do 10 osób. Dzięki temu panuje spokojna, prywatna atmosfera, a jednocześnie każdy pacjent może liczyć na zrozumienie, wsparcie, uzyskanie pocieszenia i rady. Terapia grupowa pozwala też porównać swoje doświadczenia z innymi, a poradzić sobie z problemami pomaga psycholog Warszawa. To miejsce prowadzenia zajęć – każda sesja trwa 90 minut i odbywa się raz w tygodniu.