System CRM nie musi być płatny

System CRM nie musi być płatny

Darmowy CRM? Tak, to możliwe i wcale nie ma tutaj żadnego haczyka. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w świecie narzędzi informatycznych, odpłatność za każde rozwiązanie wcale nie musi być naturalnym sposobem zarabiania na swojej pracy. Dostępny w Internecie darmowy CRM zarabia na swoim rozwoju, a to, co już istnieje, dostępne jest dla wszystkich za darmo. O co w tym chodzi?

Tajemnica darmowego CRM

Największym problemem w zarabianiu na oprogramowaniu jest zawsze jego rozpowszechnienie, ponieważ nikt nie chce pracować z czymś, czego nie zna. Jak sprawić, by system CRM się rozpowszechnił? Zaoferować go za darmo. Prosty CRM, który w dodatku działa jako open source, czyli otwarte oprogramowanie z ogólnie dostępnym kodem źródłowym.

To idealny CRM dla firm, które dopiero się rozwijają i nie za bardzo mogą sobie pozwolić na jakikolwiek system informatycznego wsparcia relacji z klientem. Jest to wspaniała okazja, by potencjalnego przyszłego klienta przekonać do sowich rozwiązań.

Rozwój darmowego CRM

Darmowy CRM nie może być oczywiście całkowicie darmowy. Sposobem na zarabianie jego twórców jest tutaj rozwój całej platformy polegający na tym, że firmy mają swoje indywidualne potrzeby i na te potrzeby trzeba skutecznie odpowiadać. Innymi słowy, zespół wsparcia darmowego CRM przyjmuje zlecenie na wykonanie narzędzi oferujących określoną funkcjonalność skrojoną specjalnie dla danego klienta i takie rozwiązania produkuje.

Dostaje za to wynagrodzenie, a stworzone rozwiązania są ogólnie dostępne. Niektórym firmom przydadzą się trochę bardziej, innym mniej, a większości w ogóle, ale ta firma, która zleciła ich wykonanie, ma narzędzie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.