Skorzystaj z darmowego CRM

Skorzystaj z darmowego CRM

Trzeba zainwestować pieniądze, by móc zarobić pieniądze. Jest to oczywiste i bez włożenia jakiegoś kapitału w biznes, nie ma co liczyć, ze będzie on przynosił zyski. Nie jest to jednak aż takie proste, ponieważ zdecydowanie najczęstszym powodem bankructw firm jest utrata płynności finansowej ze względu na zbyt duże inwestycje na start. Chorobę tę nazywa się przeinwestowaniem i najbardziej tragiczne w niej jest to, że zbiera żniwa bardzo często wśród podmiotów, które byłyby w stanie się rozwinąć i świetnie prosperować. Dlatego jeśli można mieć coś za darmo, warto po to sięgnąć. Na przykład po darmowy CRM.

CRM za darmo

CRM dla firm, które będą się kontaktowały z dużą liczbą klientów, to absolutna konieczność. Prosty CRM przydaje się w każdej firmie, ponieważ nawet jeśli jego funkcjonalność dałoby się zastąpić pracą zwykłego człowieka i nie byłby to jakiś nadludzki wysiłek, system CRM jest w stanie pracować szybciej i wydajniej o kilka rzędów wielkości.

Praca z nim jest łatwa, prosta i przyjemna, a niejednokrotnie pozwala odnaleźć wiele zależności, które ludzkiemu oku by umknęły. Po prostu nie warto rezygnować z tego narzędzia, ale trzeba mieć na uwadze, że wiele profesjonalnych narzędzi jest po prostu drogie.

Wolne oprogramowanie nam pomoże

Na szczęście dobry system CRM jest dostępny także jako open source, czyli wolne oprogramowanie. Za takie narzędzia informatyczne się nie płaci, chociaż nie ma się możliwości uzyskania wsparcia technicznego od producenta. Oprogramowanie dostajemy „as is”, czyli bez żadnych gwarancji. Nie trzeba się tego obawiać, ponieważ taki kod został sprawdzony i zweryfikowany przez szwadrony jego użytkowników.