Program do ewidencjonowania urlopu: coś, co warto mieć w swojej firmie

Program do ewidencjonowania urlopu: coś, co warto mieć w swojej firmie

Zarządzanie urlopami to jedno z zadań, przed jakim stają osoby zatrudnione w dziale HR. Niejednokrotnie podkreślają oni, że jest to najtrudniejszy element ich pracy. Na szczęście dzisiaj zarządzanie urlopami wcale nie musi być takie trudne. Wszystko dlatego, że postawić można na dobry program do urlopów, który znacząco ułatwia pracę. Co gwarantuje? Jakie wnioski urlopowe ujmuje? Zobaczmy.

Jakie wnioski urlopowe można składać za pomocą programu?

Program do urlopów pozwala na składanie różnych wniosków urlopowych. Uwzględnia oczywiście wnioski o tradycyjny urlop wypoczynkowy, który przysługuje każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę. Uwzględnia również urlopy na żądanie, macierzyńskie, okolicznościowe, wychowawcze. Mówiąc krótko, z pomocą programu można ewidencjonować każdy rodzaj urlopu, jaki uwzględnia polskie prawo pracy.

Co daje taki program?

Program do urlopów to przede wszystkim możliwość bezproblemowego ewidencjonowania urlopów pracowników. Pozwala na kontrolowanie spływających wniosków urlopowych bez niepotrzebnego nakładu pracy. Jednocześnie jest świetnym rozwiązaniem, jeśli w zakładzie pracy chcemy zaoszczędzić nieco papieru. Pracownicy składają bowiem wnioski elektroniczne, które akceptowane są przez pracownika działu HR również tą drogą.

Zarządzanie urlopami wcale nie musi być trudne. Program do urlopów to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm bez względu na wielkość i profil działania. Zachęcamy również do lektury naszego poprzedniego artykułu, w którym poruszyliśmy ten temat.