Pozycjonowanie Wordpress

Pozycjonowanie WordPress

WordPress to popularny CMS zorientowany na zasoby informacyjne. Właściwa optymalizacja strony Worpdress pomoże jej zdobyć popularność.

Pozycjonując WordPress – od czego zacząć

Pozycjonowanie strony WordPress zaczyna się od przyjęcia pewnych założeń, które sprawią, że optymalizacja WordPress będzie łatwiejsza. To lekka i prosta konstrukcja, która przyspiesza ładowanie strony, a także intuicyjny interfejs zwiększający komfort korzystania z zasobu. Prosta struktura, która pomaga użytkownikowi dotrzeć do żądanej sekcji witryny przy minimalnej liczbie kliknięć. Musisz także przestrzegać kryteriów, które są bezpośrednio zaangażowane w pozycjonowanie na WordPress.

Układ ma być wykonany przy użyciu CSS 3 i HTML 5. Przeprowadzając pozycjonowanie na WordPress zadbaj aby nagłówki zarówno pierwszego, jak i drugiego poziomu były umieszczone poprawnie. Projekt powinien być poprawnie wyświetlany zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych, tabletach.

Pozycjonując WordPress – adres strony

Następnym czynnikiem, który należy skonfigurować, jest adres strony głównej witryny. Pozycjonowanie WordPress najlepiej jest prowadzić na krótkich adresach. Im jest on krótszy, tym lepszy. Jeśli adres strony głównej ma więcej niż 50–60 znaków, spróbuj skrócić link. Adres powinien być jasny i łatwy do odczytania, a link powinien zawierać nazwę strony.

Pozycjonowanie WordPress wymaga też od nas decyzji czy użyć www? Na przykład może to wyglądać tak: www.mysite.pl, a może tak: mysite.pl. Obie te opcje są dopuszczalne i będą działać. Warto jednak pamiętać, że wyszukiwarki traktują te adresy jako dwie odrębne witryny, więc musisz się na którąś z nich zdecydować.

Możesz zmienić adres w ustawieniach samego CMS. Wystarczy przejść do panelu administracyjnego, a następnie przejść do ogólnych ustawień witryny. Tam możesz określić wygląd adresu. Aby nowy link do strony był dokładnie rejestrowany przez wyszukiwarki, możesz bezpośrednio określić go w usługach takich jak Yandex Webmaster i Google Search Console.

Źródło: https://blog-seo.pl/pozycjonowanie-wordpress/