Korzystny wynajem aut

Korzystny wynajem aut

Często wynajmujemy samochody na wakacje na Cyprze, we Włoszech lub w USA. Jednak także w Polsce w wielu przypadkach wypożyczalnia samochodów Kraków może być pożytecznym adresem.

Wynajem na wakacje i nie tylko

Większość z nas kojarzy wynajem aut Kraków z wakacjami lub przynajmniej weekendem, a dopiero potem z przymusowym wynajmem z powodu naprawy naszego samochodu, potrzeby spotkania krewnych czy na spotkanie biznesowe. Wynajem samochodu Kraków jest dostępny dla każdego kierowcy. Jednak minimalny wiek kierowcy to zwykle 23 lata, w samochodach klasy ekonomicznej czasem jest odpust – od 21 lat, a minimalne doświadczenie w prowadzeniu samochodu to trzy lata.

Podobnie jak w firmach ubezpieczeniowych, w firmach wynajmujących bezpieczeństwo i wysokość czynszu mogą zależeć od wieku kierowcy i stażu pracy. Za wydanie samochodu po godzinach należy uiścić dodatkową opłatę. Często możesz zwrócić samochód do punktu odbioru nawet po godzinach gotowości, wrzucając klucze do specjalnej skrzynki na klucze, ale lepiej być obecnym, gdy pracownik obejrzy samochód, w przeciwnym razie możesz dowiedzieć się o zadrapaniach, za które zapłaci twoja karta kredytowa.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Dodatkowe warunki zależą od tej lub innej firmy: codzienne ograniczenie przebiegu, lub brak limitu, przemieszczanie się tylko po mieście i regionie lub wyjazd za granicę. Niektóre firmy oferują, a raczej grzecznie wymagają, bezpośrednio na stronie, wypełnienie kwestionariusza, który sprawdzą służby bezpieczeństwa. Cudzoziemiec może napotkać dodatkowe warunki, które zwykle nie są wymagane od polaków: zapewnienie poświadczonego notarialnie tłumaczenia paszportu i prawa jazdy, rejestracja w hotelu.