Kilka słów o drukarkach etykiet

Kilka słów o drukarkach etykiet

Żmudne, ręczne wypisywanie i naklejanie różnego rodzaju etykiet to już przeszłość. Na rynku dostępne są wydajne drukarki etykiet popularnie określane mianem drukarek kodów kreskowych. Ale drukowanie kodu kreskowego to nie jedyna możliwość wykorzystania drukarek etykiet. Zgodnie z nazwą można na nich drukować również etykiety o różnych kształtach, wzorach i kolorach. 

Drukarki do etykiet: zanim kupisz

Etykieta, która znajdzie się na danym produkcie powinna być przede wszystkim czytelna i odporna na różne, czasem bardzo trudne warunki. Dlatego stając przed koniecznością zakupu drukarki do etykiet trzeba stawiać na sklepy, które oferują drukarki renomowanych firm. Wśród drukarek etykiet wyróżnić można urządzenia przenośne, które pozwalają na wydrukowanie niewielkiej wprawdzie, ale bardzo wysokiej jakości etykiet. Drugim rodzajem są drukarki typu desktop. To drukarki stacjonarne, które najczęściej stosowane są w przemyśle. Więcej o drukarkach etykiet można przeczytać w naszym artykule „Drukarki etykiet: jaką kupić?”.

Drukarki etykiet: co można wydrukować?

Najprostszy rodzaj drukarki do etykiet pozwala na wydrukowanie etykiety, która będzie zawierał wyłącznie kod kreskowy. Tego typu przenośne drukarki stosowane są między innymi w handlu. Są jednak bardziej zaawansowane modele drukarek etykiet, które umożliwiają także druk nalepek na opakowania leków, biletów parkingowych albo tabliczek znamionowych. Tabliczki znamionowe można wydrukować wybierając drukarkę renomowanej firmy typu desktop.