Hotele SPA - gdzie wybrać się na odpoczynek?

Hotele SPA – gdzie wybrać się na odpoczynek?

Format hoteli SPA, który pojawił się dziś około 15 lat temu na zachodzie, aktywnie rozwija się też w Polsce. Termin hotel SPA w górach jest rozumiany na różne sposoby – od hoteli z gabinetami masażu po sanatoria medyczne.

Czym jest hotel SPA?

Narodziny skrótu SPA ma kilka wersji. Niektórzy uważają, że pochodzi od nazwy belgijskiego miasta Spa, które od dawna znane jest jako miejscowość wypoczynkowa. Jednak najczęstsza wersja mówi, że współczesne określenie pochodzi od łacińskiego sanus per aqua, co oznacza „zdrowie przez wodę”.

Niektórzy uważają zatem, że koncepcja hotel SPA w Beskidach obejmuje tylko zabiegi odnowy biologicznej związane z wodą. Inni uważają, że jest to cały kompleks procedur medycznych. Pojawienie się tego trendu w hotelach jest związane z ogólną popularnością programów SPA w ciągu ostatnich kilku lat.

Większość hoteli, centrów i salonów kosmetycznych stara się wprowadzać elementy SPA do swoich usług. Najlepsze SPA w Polsce muszą spełniać jednak międzynarodowe standardy.

Jakie usługi zapewniają hotele?

Hotel SPA w górach z basenem to wyspecjalizowany tereny rekreacyjny, w których dzięki wykorzystaniu wód mineralnych i termalnych, mineralnych soli leczniczych i błota, alg, a także różnorodnych masaży, masek, peelingów, dbamy o ciało i kondycję fizyczną i psychiczną gości. Uczestnicy rynku uważają, że hotele SPA powinny zapewniać szereg usług wellness i relaksacyjnych na wysokim poziomie. SPA-hotel można nazwać tą nazwą tylko wtedy, gdy główną specjalizacją hotelu jest SPA.

Warunkiem tego typu hoteli powinno być indywidualne podejście do każdego klienta, tworzenie indywidualnych programów opieki i relaksu, a także kompleksowa praca z ludźmi. W związku z tym takie podejście do klienta wymaga wysokich kosztów, dlatego usługi SPA są drogie.