Funkcjonalne i wygodne zamrażarki skrzyniowe

Funkcjonalne i wygodne zamrażarki skrzyniowe

Praktycznie w każdym sklepie spożywczym, jak i jednostce gastronomicznej, można spotkać różnej wielkości zamrażarki skrzyniowe, służące do przechowywania produktów wymagających niskiej temperatury, głównie lodów i mrożonek. Dostęp do zamrażarki ma przede wszystkim obsługa sklepu lub lokalu, może się jednak zdarzyć, że urządzenie jest dostępne także dla klientów.

Zamrażarka zamrażarce nierówna

Zamrażarki skrzyniowe to urządzenia, które zostały stworzone przede wszystkim z myślą o przechowywaniu produktów spożywczych, wymagających niskiej temperatury – głównie lodów i mrożonek. Zamrażarki znajdują zastosowanie przede wszystkim wśród właścicieli lokali gastronomicznych i sklepów, czyli placówek handlowych, w których dostępne są produkty mrożone.
Poszczególne zamrażarki różnią się przede wszystkim wielkością, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu. Przykładowo, zamrażarki sklepowe to urządzenia średniej wielkości, które bez problemu można umieścić zarówno w głównej części placówki handlowej, jak i na zapleczu.

Wśród propozycji znaleźć można zarówno zamrażarki ze szklaną zasuwą, jak i zamknięciem metalowym – nietrudno zauważyć, że w pierwszym przypadku klient ma możliwość obejrzenia produktów z zewnątrz, nic więc dziwnego, że zamrażarki ze szklaną zasuwą zazwyczaj znajdują zastosowanie w głównych halach sklepowych oraz punktach gastronomicznych, na zapleczu natomiast częściej używane są zamrażarki z zamknięciem metalowym.

Szczególną grupę stanowią zamrażarki przemysłowe – duże, wygodne i funkcjonalne, umożliwiające jednoczesne przechowywanie znacznej ilości produktów spożywczych.