Dywaniki samochodowe: pożądany element wyposażenia auta

Dywaniki samochodowe: pożądany element wyposażenia auta

Dywaniki gumowe to niemal obowiązkowe wyposażenie auta. Bez dywaniki gumowe trudno się obejść szczególnie jesienią i zimą. Dywaniki gumowe to tylko jeden rodzaj dywaników samochodowych. W sprzedaży są jeszcze welurowe. Zobaczmy więc, jakie dywaniki samochodowe warto wybrać

Jakie zalety mają dywaniki gumowe?

Do produkcji dywaników gumowych używane są różnego rodzaju tworzywa, nie tylko guma. W przypadku najtańszych dywaników wykonanych z gumy największą wadą jest ich brzydki zapach, który bardzo długo utrzymuje się w aucie. Dywaniki gumowe mają jeden, bardzo charakterystyczny detal: rant, który zapobiega wylaniu się wody na wykładzinę. W sprzedaży są dywaniki gumowe z reguły w kolorze czarny; wśród nich są dedykowane dywaniki do modelu Sharan. Dywaniki do Sharan gumowe warto kupić w sklepie z akcesoriami do Volkswagena. To gwarancja, że dywaniki Sharan będą do tego modelu doskonale pasować. Dywaniki samochodowe gumowe są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości. Trzeba jednak pamiętać o regularnym opróżnianiu ich z nagromadzonej wody. 

Czy dywaniki gumowe  mają jakieś wady?

Dywaniki samochodowe gumowe mają w zasadzie tylko jedną wadę. Są po prostu brzydkie, nawet te dedykowane do luksusowych modeli samochodów. Wadą (głównie tych tanich) jest także nieprzyjemny zapach. Daje się on szczególnie we znaki, gdy właściciel samochodu zdecyduje się używać ich również latem.

O dywanikach samochodowych można mówić bardzo długo. Wszystkich, których temat ten zainteresował zachęcamy do lektury również naszego innego artykułu o dywanikach samochodowych dedykowanych do konkretnego modelu auta.