Bemary: urządzenia nie tylko dla restauracji

Bemary: urządzenia nie tylko dla restauracji

Ciepły, przygotowany w domu posiłek smakuje najlepiej. Są jednak sytuacje, gdy jemy poza domem. Utrzymanie odpowiedniej temperatury przygotowanych wcześniej posiłków na różnego rodzaju imprezach czy w restauracjach byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe, gdyby nie bemary grzewcze. Bemary grzewcze pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Bemary grzewcze mają wiele zalet, są stosowane powszechnie nie tylko w restauracjach i firmach cateringowych.

Jakie bemary można kupić?

Modeli i wariantów bemarów jest mnóstwo. Pierwszą decyzją, którą należy podjąć jest wybranie rodzaju zasilania. W sprzedaży są bowiem bemary elektryczne oraz bemary gazowe. Bemary elektryczne mają wiele dodatkowych funkcji. Bemary elektryczne mają między innymi funkcję pozwalającą na regulowanie temperatury posiłku. Bemary gazowe pod względem funkcjonalności nie ustępują tym elektrycznym. Różnice w cenie nie są pomiędzy nimi zbyt duże. Bemary gazowe są bardzo popularne.

Popularne rodzaje bemarów

Zarówno bemary elektryczne jak i gazowe mogą być: wolnostojące, stołowe i jezdne. Niektórzy producenci proponują także bemary jezdne specjalne, które zostały wyposażone w wiele funkcji dodatkowych. Bemary jezdne są chętnie kupowane przez firmy cateringowe, przydają się również przy wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych z poczęstunkiem. Kupowane są także przez szpitale. Wszystkie bemary produkowane są ze stali nierdzewnej.

Więcej o bemarach grzewczych i ich wykorzystaniu w różnych lokalach gastronomicznych można przeczytać również w naszym innym artykule.